Czy mogłam uzależnić się od leku Xanax?

Boję się latać. Niestety tabletki a konkretnie Xanax które przepisał mi lekarz zupełnie na mnie nie działają. Jednakże taki środek jak kodeina w dawkach podobno narkotycznych (300 mg) działa świetnie. 40 Minut przed wylotem łyka 2 paczki i nawet nie boję się wejść na pokład samolotu. W tym momęcie nasuwa się pytanie. Brzeziny najbliższe 3 tygodnie będę latać samolotem co 3 dzień. Czy po takim czasie brania tego środka możliwe będzie uzależnione się fizycznie czy tylko psychiczne, a może żadne?

Witam Pana
Uzależnić można się od wszystkiego.
To, czy lek uzależnia w dużej mierze
zależy od wrażliwości osobniczej pacjenta.
Jeżeli często lata Pan samolotem, warto pomyśleć
o wyleczeniu się z lęku przed lataniem.
Zapewniam Pana, że lęk przed lataniem
samolotem jest w pełni uleczalny.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana lęków
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

kodeina to eter metylowy morfiny występujący w niewielkich ilościach w opium; otrzymywana jest z morfiny. Małe dawki stosowane są jako lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym- 300 mg ma działanie narkotyczne zbliżone do morfiny.
Stanowczo odradzam stosowanie takich dawek tej substancji w celach uspokajających- jest duże ryzyko uzależnienia fizycznego i psychicznego

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl