Czy mogłam w ten sposób zajść w ciążę?

3 tygodnie temu próbowaliśmy współżyć z moim partnerem. Wszedł we mnie z 5-6 cm. Strasznie cierpiałam. Byly to dni płodne. Dopiero podczas 3 próby założył prezerwatywę. Czy mogę być w ciąży? To był mój 1 stosunek (jeśli można to w ogóle tak nazwać).

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Ryzyko zajścia ciążę, jeśli doszło do wprowadzenia członka do pochwy w dni płodne, jest minimalne, aczkolwiek zawsze należy z nim się liczyć. Związane jest to z występowaniem plemników w tzw. preejakulacie - czyli wydzielinie wydobywającej się z cewki moczowej mężczyzny w czasie zbliżenia. Dlatego też teoretycznie w wyniki takiego stosunku może dojść do zapłodnienia i zajścia w ciążę.

Jeśli dojdzie do opóźnienia się miesiączki proszę wykonać test ciążowy dostępny w każdej aptece. Zalecam również wizytę u ginekologa w celu zbadania - wizytę taką powinny odbywać wszystkie młode kobiety po rozpoczęciu życia płciowego. Jest to rodzaj profilaktyki problemów wynikających ze współżycia.

Polecam artykuły w naszym serwsie seksguru.pl dotyczące pierwszego razu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.