Czy mogłam wybielić zęby w ciąży?

Witam. Szukam wszędzie odpowiedzi i jestem załamana. Wybielilam zeby żelemopalescence 35 będąc w ciazy. Zdążyłam użyć go 3 razy i doczytałam się ze jest zakazany w ciazy. Dokładnie płukałam i myłam żeby po zdjęciu nakładek. Strasznie się boje ze zaszkodziła dziecku, nie wiem co robic, nue śpię, płacze, nie moge funkcjonować ze strachu. Czy te 3 użycia tego preparatu mogły coś zrobic? Jestem w 16 tyg ciazy. Prosze o odp jakas. Z gory bardzo dziekuje

Proszę odstawić preparat i już go nie stosować. Ciąża oraz karmienie piersią jest jednym z przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów wybielania zębów. Dotyczy to zarówno profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym przy pomocy lampy lub lasera, noszenia nakładek, jak i stosowania gotowych zestawów dostępnych w sklepach, takich jak paski lub żele. Nie używa się ich w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dziecku. Zagrożenie jest hipotetyczne, ponieważ nie bada się wpływu tych preparatów na zdrowie kobiety w czasie ciąży i karmienia. Co do Pani sytuacji, stało się i nie cofniemy już czasu. Proszę nie martwić się na zapas, wszystko na pewno będzie dobrze, a stres w ciąży również nie jest wskazany. Proszę jednak zgłosić ten fakt swojemu dentyście oraz ginekologowi, prowadzącemu ciążę.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl