Czy mogłam zajść w ciążę mimo dokładnego podmycia się po pęknięciu prezerwatywy?

Witam! Po stosunku z chłopakiem zobaczyłam, że prezerwatywa miała dziurki. To znaczy jak wyciągnął z pochwy i ją naciągnął to były miejsca na niej, gdzie wypływała sperma. Po tym wszystkim dokładnie umyłam pochwę żelem do higieny intymnej i ją wypłukałam. Czy mogłam zajść w ciążę? Czy po seksie i wytrysku w środku pochwy i po jej natychmiastowym umyciu nie zajdę w ciążę? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! W pierwszej kolejności należy ustalić czy wspomniana wydzielina była Pani śluzem znajdującym się na zewnętrznej powierzchni prezerwatywy, czy spermą wypływającą przez ewentualne otwory. Jeżeli prezerwatywa faktycznie była uszkodzona, to niestety stosunek należy uznać za niezabezpieczony. Podmycie się niestety nie jest wystarczające. W obecnej sytuacji ryzyko ciąży uzależnione jest od dnia cyklu, w którym doszło do zbliżenia. Jeżeli były to Pani dni płodne, zalecałabym wykonanie kontrolnego testu ciążowego 14 dni po zbliżeniu. Pozdrawiam