Czy mogłam zajść w ciążę mimo stosowania krążka?

Witam stosuje krążek dopochwowy 4 miesiące, 2 miesiąc pod rząd dostaje miesiączkę dzień przed wyciągnięciem krążka. Stosunek z mężczyzną odbywał się podczas stosowania krążka, jednak z zakończeniem we mnie. Czy powinnam się martwic ? Dodatkowo w tym okresie brałam dużo środków przeciwbólowych, nie wiem czy to ma wpływ na wcześniejszą miesiączkę ?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro stosowała Pani krążek zgodnie z zaleceniami, nie powinno być powodu do niepokoju. Jednak jeśli takie objawy nie ustąpią, warto się udać do ginekologa w celu zbadania.