Czy mogłam zajść w ciążę po kilku stosunkach bez zabezpieczenia?

Witam! Mam pytanie ostatnią miesiączkę miałam 19 marca cykle mam średnio 31-32 dniowe. Z mężem uprawiałam seks bez zabezpieczenia 1, 4, 5, 8, 9, 10 i 11 kwietnia. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywnie! Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! Przy podanej długości cykli dni płodne przypadają na 11-21 dzień cyklu. W minionym miesiącu do stosunków dochodziło między 14 a 24 dniem cyklu, a zatem część z nich miało miejsce przed owulacją i mogło zakończyć się zapłodnieniem komórki jajowej. Negatywny wynik testu ciążowego nie wyklucza ciąży. Test z moczu daje wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od zbliżenia. Test z krwi można wykonać wcześniej, bo już 8 dni po zbliżeniu. Warto zatem powtórzyć test za kilka dni. Pozdrawiam