Czy mogłam zajść w ciążę, pomimo że jestem dziewicą?

Jeśli mój chłopak miał śluz na penisie (a ja w pochwie) i wchodził we mnie tylko do miejsca, gdzie jest błona dziewicza nie naruszając jej to mogę zajść w ciążę? W prawdzie mam okres, ale jest mało obfity używam tamponów i nie za bardzo chcą wchodzić. Oglądałam program, gdzie kobiety miały okres a potem rodziły dzieci. Nie wiem co się dzieje i obawiam się, że mogłam zajść w ciążę. (Jestem dziewicą.)

Witam serdecznie!

Faktycznie zdarzają się przypadki ciąży po stosunkach mających miejsce w czasie miesiączki. Najczęściej obserwuje się takie sytuacje u kobiet, których cykle są krótsze niż 28 dni.

Błona dziewicza nie stanowi zabezpieczenia. Stosunek przerywany także nie, gdyż w preejakulacie (wydzielinie z członka nie będącej właściwym wytryskiem) mogą znajdować się pojedyncze plemniki zdolne do zapłodnienia.

W opisanej przez Panią sytuacji teoretycznie mogło dojść do zapłodnienia, choć jest to bardzo mało prawdopodobne.

Pozdrawiam