Czy mogłam zajść w ciążę przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. Od 4 mc zażywałam tabletki Teenia (3mg+0,02), poźniej po 7 dn przerwie przez 21 dni brałam inne tabletki - Asubtella (3mg+0,03), z powodu skutków ubocznych jakie wyw. u mnie wcześniejsze. Po kolejnych 7 dniach przerwy zaczęłam brać po raz kolejny Teenie, ponieważ po Asubtelli skutki uboczne były jeszcze większe. W 2 dniu brania Teeni nastąpiło zbliżenie bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Czy mogłam zajść w ciąże? Czy przy takich zmianach tabletek ochrona zostala zachowana?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ochrona antykoncepcyjna była zachowana - nie ma powodów do niepokoju.