Czy mogłam zajść w ciążę w 5 dniu cyklu?

Mam problem, współżyłam z moim chłopakiem i teraz boję się, że zaszłam w ciążę. Mój cykl miesiączkowy trwa średnio 22 dni. Stosunek odbył się 5 dnia cyklu, a 9 dnia zauważyłam plamienia. Wystraszyłam się, bo nigdy nic takiego mi się nie miałam. Bardzo się boję, że jestem w ciąży, bo mam tylko 17 lat.
Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Witam serdecznie!

Niestety Pani post zawiera za mało informacji, by móc wyliczyć dni płodne. Ze względu na bardzo krótkie cykle istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że w trakcie zbliżenia była Pani w okresie płodnym.
Domyślam się, że stosunek był pełny, niezabezpieczony, co także zwiększa ryzyko ciąży.
Proszę jednak na razie być dobrej myśli. Zapłodnienie jest skomplikowanym procesem, które wymaga wielu sprzyjających warunków.

Plamienie może być plamieniem implantacyjnym, choć wydaje się, że jest na nie jeszcze za wcześnie. W obecnej sytuacji powinna Pani wykonać test ciążowy z moczu (po 14 dniach od zbliżenia) lub test z krwi (8 dni od zbliżenia), które potwierdzą lub wykluczą ciążę. Konieczne jest przestrzeganie dat podanych w nawiasach - wcześniej można uzyskać wyniki fałszywie ujemne.

Jeśli testy dadzą wynik negatywny wskazana będzie wizyta u ginekologa, który wyjaśni przyczynę patologicznego krwawienia z dróg rodnych.

Pozdrawiam