Czy mogłam zajść w ciążę w trakcie owulacji?

Witam! Mam pytanie dotyczące zapłodnienia. Ostatnią miesiączkę dostałam 7.01.2012, mój cykl trwa ok. 28 dni może 29, to zależy. W każdym razie doszło do stosunku 21.01 oraz 22.01. Czy jest możliwe zajście w ciążę? Domyślam się, że to była owulacja - miałam lepiący śluz oraz jak zawsze powiększyły mi się piersi i okropnie bolały, ale tak zawsze mam co miesiąc. Proszę mi powiedzieć, jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia oraz po jakim czasie mogę zrobić test i co robić do tego czasu? Czy pijąc trochę alkoholu oraz uprawiając sport, ma to skutki uboczne, jeżeli chodzi o zapłodnienie? Dziękuję. :)

Witam serdecznie!
Pani dni płodne przypadają na 8-18 dzień cyklu. Oznacza to, iż w obecnym cyklu dni płodne mają miejsce między 15 a 25 stycznia. Jeżeli do zbliżenia doszło do 21 i 22 stycznia, to ryzyko ciąży jest stosunkowo wysokie Niestety nie ma możliwości matematycznego wyliczenia ryzyka ciąży. Zapłodnienie jest skomplikowanym procesem wymagającym współwystępowania wielu sprzyjających czynników. Jeżeli zależy Pani na wykluczeniu ciąży, może Pani zdecydować się na wykonanie testu ciążowego. Domowe testy ciążowe zaleca się wykonywać co najmniej 14 dni po zbliżeniu. Tzw test krwi można wykonać już 10 dni po stosunku.
Uprawianie sportu nie jest niebezpieczne dla rozwoju dziecka. Oczywiście konieczne jest wyeliminowanie dyscyplin wysoce urazowych. Alkohol niestety ma działanie teratogenne. By ocenić jego wpływ na rozwój dziecka konieczna jest analiza ilości spożytego alkoholu i dnia cyklu/ciąży.
Pozdrawiam