Czy mogłam zajść w ten sposób w ciążę?

Dzień dobry.
Chciałam się o coś spytać, bo bardzo mnie to męczy i być może nie potrzebnie się stresuję. Moje miesiączki od 3ch miesięcy są regularne. 30.03.2010 r uprawiałam seks z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy. Potem pieściłam mojego partnera, po czym doszło do wytrysku. Nie mam pewności, czy poszedł umyć ręce i swojego penisa co bardzo mnie męczy. Ubraliśmy się i w sumie już nie miało do niczego dojść, aczkolwiek mój partner chciał spróbować seksu analnego. Na początku włożył go bez prezerwatywy do środka i obawiam się, że przejechał nim po wejściu do pochwy.

Bardzo się boję, czy mogło w taki sposób dojść do zapłodnienia?
Proszę o szybką odpowiedź, gdyż jest to dla mnie bardzo ważne.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Szansa, że doszło do zapłodnienia w wyniku opisywanego zbliżenia jest nikłe, bliskie zeru. Jeśli stosunek odbył się w dni potencjalnie nie płodne ryzyko jest jeszcze mniejsze.
Plemniki "na powietrzu" są w stanie przeżyć nie więcej niż 15 minut. W związku z tym, że nasienie zostało wytarte, praktycznie nie ma możliwości by plemniki przeżyły i by były w stanie doprowadzić do zapłodnienia, bez penetracji pochwy przez członek mężczyzny.

Proponuję spokojnie doczekać kolejnej miesiączki i uważać w przyszłości na tego typu sytuacje.
Jeśli krwawienie się opóźni proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu dostępny w każdej aptece.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.