Czy mogłam zarazić się proteus mirabilis?

Witam, ostatnio u mojego partnera w spermie wyryto bakterie proteus mirabilis - intensywność 2, zalecono mu kuracje antybiotykową plus czopki. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest to bakteria, którą mogłam się zarazić? Dodam, że byłam niedawno u ginekologa ponieważ pojawiły się u mnie upławy, lekarz stwierdził, że są to drożdże i zalecił przyjmowanie leku doustnego i globulek. W ulotce jest napisane, że działają na różnego rodzaju drożdże i grzyby. Czy w związku z wykrytą bakteria u partnera powinnam jeszcze raz zgłosić się do ginekologa i poinformować o tym prosząc o zrobienie dodatkowych badań? Czy zastosowane globulki i tabletki doustne mogły zwalczyć u mnie bakterie, które wykryto u partnera? Dodam, że obecnie zostało mi ok. 7 globulek i od czasu rozpoczęcia przeze mnie leczenia nie współżyłam z partnerem. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jak najbardziej mogła się Pani zarazić tą bakterią. Jeśli leczenie przeciwgrzybicze nie przyniesie rezultatu, należy się udać do lekarza ginekologa, który powinien wykonać wymaz z pochwy na obecność poszczególnych bakterii i ich podatności na antybiotykoterapię. Wtedy będzie można zadziałać właściwym antybiotykiem i zwalczyć infekcję. Ważne, by do wznowienia współżycia obydwoje Państwo byli wyleczeni, gdyż możecie się nawzajem zarażać tą bakterią.

Pozdrawiam serdecznie!