Czy mogłam zarazić się wirusem u dentysty?

Dzień dobry! Mam pytanie. Wczoraj byłam u ortodonty i zdejmowała mi aprat stały. Podczas ściągania zamków takimi metalowymi nożycami przecięła mi wargę. Było trochę krwi. Dzisiaj na tej wardze zrobiła mi się afta. Jakie jest ryzyko, że zostałam zarażona jakimś stfem typu HIV? Czy coś takiego mogłoby mieć miejsce dopiero wtedy jeśli zraniła tez osobę przede mną? Jest to dosyć rozchwytywana pani doktor i posiada dwa gabinety, wiec nie sadze aby nie dochodziło tam do sterylizacji ale nie mogę przez to spać?Proszę o odpowiedzi. Czy mozlwie jest przeniesienie jakiegoś wirusa w taki sposób np HIV? Czytałam że potrzebna tam żywa i widoczna krew, a taka pewnie tam się nie znajdowała. Myśli pan/pani że jest o co się martwić ?

Szanowna Pani nie widzę powodu do niepokoju, wszystkie narzędzia podlegają dezynfekcji