Czy mógłbym stosować leki z efedryną?

Dzień dobry! Zrobiłem mały research i powiązałem parę faktów. Tabletki antyalergiczne biorę od już 8 lat w okresie letnim i dokładnie 8 lat temu zanotowano u mnie duży wzrost wagi. Obecnie jestem na granicy nadwagi i zdrowego bmi (co jest absurdalne, bo to jaki wkładam wysiłek by nie być otyłym grubasem jest tak niepojęty, że swojego czasu odwiedziłem psychiatrę). Wiosna znowu, więc znowu zacząłem brać Zyrtec od tygodnia i czuję się również taki zmulony i senny. Kiedyś próbowano mnie odczulać, dokładnie to 5 lat - bezskutecznie. Generalnie całkiem potężne te alergie. Przeglądając strony itd. natknąłem się, że niektórzy dostają również efedrynę, która jest wybawieniem dla czystego oddychania oraz również podnosi metabolizm co przyczynia się do umiarkowanego pobudzenia i spadku masy ciała. Popytałem i moja znajoma właśnie dostaje efedrynę na swoją alergię, jak i kolega obecnie pracujący w Anglii normalnie dostaję tą substancję na zatkany nos. Jest to możliwe bym mógł i ja również otrzymać receptę na tą substancje, jeżeli opiszę moją sytuację, czy w Polsce będzie z tym trudno? Pozdrawiam!

Lek. Michał Lenard

Jeżeli będzie Pan miał wskazania do stosowania tego leku, to nie powinno być trudności. Sugeruję wizytę u alergologa. Pozdrawiam!