Czy mogłem potencjalnie zarazić się HIV/WZW C?

Witam, Ostatnio, kiedy wracalem z treningu na silowni zauwazylem na dloni otarcie i plamke krwi, prawdopodobnie ca mocno scisnalem gryf i pekla mi skora przy zgieciu palca. Teraz zastanawiam sie czy moglem potencjalnie zarazic sie HIV/WZW C (na WZW B) bylem szczepiony. Nie wiem dokladnie w ktorym momencie doszlo do uszkodzenia skory, wiec oczywicie dotykalem tych samych urzadzen na silowni z ktorym korzystaja inni. Czy taka ranka i korzystanie z urzadzen wielokrotnego uzytku jest niebezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Może być gróźne i jest ryzyko lecz raczej niskie - nikt nie da gwarancji