Czy mogłem uzależnić się od masturbacji?

Mam 14 lat. Masturbuję się od 12 roku życia nieregularnie. Robię to co 10-15 dni. W wieku 12-13 robiłem to rzadko raz na 2, 3 miesiące. Teraz to się na siliło. Być może to przez stres czy przemęczenie. Do bardzo późna robię lekcje. Czasami jest tak, że 2 dni po masturbowaniu się zrobię to jeszcze raz. Czasami jest to ode mnie silniejsze. Staram się z tym walczyć. Czy jestem uzależniony i jak mam z tym zerwać? Proszę o pomoc. Chcę z tym skończyć.

Masturbowanie się okresowe nie przynosi żadnych powikłań psychicznych jak i fizycznych. Nie ma się czym przejmować. Tak jest fizjologia dorastających chłopców. Jeśli masturbacja odbywała się codziennie, kilka razy dnia to mogłoby budzić niepokój. To, że robisz to okresowo nie jest patologią. Nie wiem czym się przejmujesz. To nie jest uzależnienie. Jeśli masz rzeczywiście z tym duży problem znajdź sobie jakieś zajęcia np. zacznij uprawiać intensywnie jakieś sporty. To na prawdę pomaga. Może też w tej sprawie porozmawiaj z rodzicami.