Kobieta , 20 lat Witam. Wczoraj zjadłam proste danie instant z kubka o smaku wołowiny Teriyaki a po krótkim czasie zrobiłam sobie płatki owsiane. O 4 nad ranem miałam biegunkę i wymioty, parę razy zwymiotowałam. Czy mogło być to jakieś zatrucie wołowiną ? Słyszałam o chorobie wściekłych krów. Czy mogłam się zarazić tą chorobą? Proszę o odpowiedź. Bardzo się boję.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Prawdopodobnie w daniu instant nie było wołowiny tylko danie jest o smaku wołowiny.Zbyt duża ilość konserwantów Pani zaszkodziła albo ma Pani grypę jelitową co nie ma nic wspólnego z tym co Pani zjadła. Nie ma obaw co do choroby wściekłych krów. Proszę zastosować dietę lekkostrawną do czasu ustania objawów biegunkowych ewentualnie wspomóc się węglem z apteki.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.
  • Wymioty – Wymioty to jeden z odruchów obronnych organizmu. Jest to nagły wyrzut treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka, przez przełyk i jamę ustną. Wymioty to częsty niecharakterystyczny objaw kliniczny wielu chorób. Przyczyny wymiotów mogą być związane z przewodem pokarmowym, ale nie tylko, także z chorobami OUN oraz ze stosowaniem niektórych leków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Biegunka

Rozwolnienie - przyczyny, choroby

Rozwolnienie to inaczej biegunka. Oznacza najczęśćiej zakażenie wirusowe lub bakteryjne układu pokarmowego. Są jednak przypadki, w których rozwolnienie może świadczyć o bardziej poważnej chorobie. Chociaż u zdrowego, dorosłego człowieka to dosyć częste...

Biegunka

Jak zapobiegać biegunce?

Biegunka sieje prawdziwe żniwo w krajach Trzeciego Świata, zabija tam 1,5 miliona niemowląt rocznie. Jest szczególnie groźna dla osób starszych i małych dzieci. To problem bardzo przykry i uciążliwy. Przyczyn biegunki jest wiele, podobnie jak jej rodzajów. Co...

Biegunka

Dieta przy biegunce

Dieta przy biegunce

Przyczyny biegunki mogą być różne - wywołują ją bakterie, wirusy, toksyny i inne czynniki. W tych przypadkach to reakcja obronna organizmu. Niekiedy biegunka jest objawem innych chorób lub skutkiem ubocznym zażywania niektórych leków. Bez względu na przyczynę,...