Kobieta , 25 lat Witam.mam corke urodzona z IVH 2stopnia,poród barków ze zdwojoną pępowina.w USG po porodzie poszerzony róg potyliczny lewej komory bocznej.dziś 5,5roku,niedowidzenie oka prawego brak obuocznego widzenia zez,opóźnienie,podejrzenie zespołu ADHD.lekarz neurolog wydal zgodę na szczepienia i zakończył leczenie.MOJE pytanie brzmi czy mogło dojść do niedotlenienia i co to jest zdwojoną pępowina? Dodam ze poród był ciężki 10h zielone wody płodowe. Dziękuje za odpowiedz
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

To było niedotlenienie i krwawienie do mózgu 2 stopnia w skali 4 stopniowej. Córka powinna być rehabilitowana w poradni wczesnej interwencji. NFZ finansuje rehabilitację wieku rozwojowego w ośrodkach rehabilitacji dziennej . W takich ośrodkach jest psycholog.logopeda. pedagog. Lekarz rehabilitacji. Często mają tam też terapię z integracji sensorycznniej. Córka wymaga dokładnego określenia problemów i wspomagania rozwoju w takim dziennym ośrodku lub w poradni psycholog. Pedagogicznej

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.