Czy mogło dojść do zakażenia HIV?

Witam,
chciałabym znać odpowiedź na pytanie, czy jeśli w trakcie stosunku powstało podrażnienie, w wyniku czego pojawiła się krew na penisie, stosunek po tym incydencie został przerwany, jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia HIV?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli Pani partner był nosicielem wirusa HIV oraz stosunek odbywał się bez zabezpieczenia, to jak najbardziej istnieje ryzyko zakażenia. Wirusem można zarazić się nie tylko poprzez krew. Możliwe jest to również poprzez wydzieliny z narządów płciowych. Wydzieliny męskie to zarówno sperma jak i preejakulat. Kobiety są bardziej narażone na zakażenie ze względu na dużo większą powierzchnię błony śluzowej. Do zakażenia mogło dojść również poprzez kontakt błony śluzowej z krwią.
Testy na obecność wirusa może Pani wykonać anonimowo w jednym z biur Krajowego centrum ds. AIDS