Czy mogło dojść do zakażenia HPV podczas pobierania cytologii?

Witam. Miałam robioną cytologie w czerwcu 17 r. Wynik grupa II. We wrześniu odkryłam małą kulkie na sromie, jakby brodawkie. Jedna sztuka, nie boli, nie rośnie. Byłam u lekarza wczoraj, pobrał cytologie. Czy to może być wirus hpv skoro pół roku temu nic na to nie wskazywało. Mam jednego partnera od 10 lat. Czy mogło dojść do ewentualnego zakażenia np w gabinecie podczas robienia cytologii? Czy cytologia wykaze prawdopodobieństwo wirusa hpv? Proszę o odp.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Może wykazać Np stan zapalny lub zmiany będące konsekwencja np zakażenia HPV proszę kierowac się zaleceńiami lekarza badającego