Czy mogło dojść do zapalenia oskrzeli?

Witam, 5 dni temu miałam zdiagnozowanoe przez otolaryngologa zapalenie gardła i tchawicy. Otrzymałam antybiotyk, osluchowo ok. Jednak do tej pory nadal utrzymuje się bol gardla, gardlo jest bardzo czerwone, stan podgoraczkowy, nasilil się kaszel,bol w klatce piersiowej, ucisk, uczucie palenia w klatce piersiowej, pojawiły się lekkie duszności. Wizytę kontrolna mam umówieni za tydzień. Czy mogło dojść do zapalenia oskrzeli i powinnam się wcześniej zgłosić do lekarza czy mogę poczekać do wizyty. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli pani stan kliniczny (objawy) się znacznie pogorszył sugeruję udać się do lekarza prowadzącego. Konieczne jest badanie i ponowna ocena pani stanu klinicznego. Jeśli dostęp do laryngologa, u którego pani rozpoczęła leczenie jest utrudniony może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu.