Czy mogło dojść do zapłodnienia dwa tygodnie po miesiączce?

Pani Doktor, zwracam się do Pani z pewną kwestią. Pierwszy dzień miesiączki mojej dziewczyny przypadł 14.10, a krwawienie trwa ok. 4-5dni. Przez ostatnie 3 miesiące cykl przypadał na każdy 14 dzień miesiąca. Czy mogło dojść do zapłodnienia jeżeli wczoraj (23.10) między dwoma kolejnymi stosunkami był odstęp ok. 2h-3h? Za każdym razem doszło do wytrysku poza pochwą, a po pierwszym stosunku wziąłem prysznic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. W opisanej sytuacji należy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia partnerka powinna wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.