Czy mogło dojść do zapłodnienia mimo stosunku w prezerwatywie?

Dzień dobry, wczoraj kochałem się z dziewczyną w prezerwatywie. Zawsze produkuję sporo preejakulatu po zdjęciu prezerwatywy było go sporo i miałem trochę na palcach. Po niedługim czasie (1min) włożyłem jej palec do pochwy. Była 7-8 dni przed okresem. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Bardzo się boję proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan długości cykli partnerki, ale najczęściej 7 dni przed okresem są to dni niepłodne. Jakieś ryzyko zawsze istnieje, ale w opisanej sytuacji jest ono bardzo małe.