Czy mogło dojść do zapłodnienia po stosunku uprawianym w czasie miesiączki?

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam od 3.11 do 8.11. Obecnie jestem 5 dni po. W dniu 3 i 4 uprawiałam seks bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Nie biorę nawet tabletek. Na obecną chwilę mam bóle jajników. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Obliczyłam sobie, że były to prawdopodobnie dni płodne.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Aby 3. i 4. dzień mógł być płodnym, Pani cykl musiałby być bardzo krótki - maksymalnie 24-25 dni. Nawet jeśli Pani cykle są tak krótkie, szansa na zapłodnienie jest bardzo niewielka. Tak więc raczej nie musi się Pani denerwować. W razie niepojawienia się miesiączki w przewidywanym terminie, należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!