Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas przeniesienia nasienia na palcach?

Podczas dni płodnych i pettingu z chłopakiem doszło do wytrysku, myślę że mógł on dotknąć spermy po czym pieścił mnie w miejscu intymnym, włożył palce dość głeboko. nie było stosunku i nie doszło do penetracji. Mogło jedynie dojść do przeniesienia niewielkiej ilości spermy do pochwy, jednak mam dni płodne i to mnie niepokoi. Czy moglo dojsc do zaplodnienia komorki jajowej?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Teoretycznie w opisanym przypadku istnieje możliwość zapłodnienia. Proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać lub w dwa tygodnie po zdarzeniu.

Jednak był to kontakt z penetracją manualną z możliwą aplikacją nasienia - w okresie płodnym.
Proponowałbym petting w sposób bardziej przemyślany, jeśli aktualnie nie myślicie o przyroście naturalnym.
Pozdrawiam. JW, Poznań.