Czy mogło to powstać od uderzenia w głowie?

Chciałabym wiedzieć, chociaż przypuszczalnie, co to mogło by być: ma to moja mama na głowie, ma około 4 na 4 cm, kształt owalny, przypomina to ciemieniuchę, ma na tym o wiele mniej włosów, jest to gruba warstwa, niby stary, już mający odlecieć strup, przy myciu głowy namaka i mama troszkę zdrapuje to, bo gdyby tego nie robiła to narastałoby jej tak, że byłoby widać. Nie swędzi, nie boli. Nie jest w stanie określić od kiedy to ma - jedynie, z czym możemy to powiązać to z omdleniem, wtedy uderzyła się w to miejsce, zemdlała około 3- 4 lata temu. Wcześniej nic nie miała takiego, to się powiększa.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opis może sugerować że przyczyną jest grzybica owłosionej skóry głowy, jednak żeby to potwierdzić konieczna jest wizyta u dermatologa.
Uraz raczej nie miał w tym wypadku znaczenia.
Zachęcam do wizyty u lekarza.
Pozdrawiam.