Czy mogło to zaszkodzić dziecku?

Witam proszę o poradę. Obecnie jestem w 34 tyg ciązy, od pcozątku ciązy lekarz nie zlecił badania TSH. Zrobilam je na własną rękę: w maju byl to 26 tydzien tsh wynosiło 2,699. obecnie wynosi 3,07, Ft3- 3,24 (norma 2-4,4), ft4 wynosi 0,807 (norma 0,93-1,71) i ATPO- 14,1 norma <34. proszę o radę czy powinnam brać jakieś leki? czy mogło to zaszkodzić dziecku? nie wiem jaki poziom TSH byl na początku ciązy...czy mogło to zaszkodzić mojemu dziecku? dodam że nigdy nie leczyłam się na tarczycę.

Lek. Katarzyna Szymczak

Poziom powinien być poniżej 2,5 powinna pani przyjmować hormony tarczycy. Jeśli do tej pory ciąża przebiegała prawidłowo, na usg nie było nieprawidłowości to raczej nie będzie to miało wpływu na dziecko, wyniki nieznacznie ponad normę.
Pozdrawiam