Czy mój ból pleców może mieć związek z układem pokarmowym?

Od prawie 2 lat cierpie na bol po srodku plecow, promieniujacy do mostka(na poczatku, pozniej juz tylko plecy). Mialem wykonane usg (gastrolog stwierdzil zapalenie dwunastnicy, okreslil to jako stan przedwrzodowy) badanie na obecnosc helicobacter, badanie moczu, kalu. Wszystkie wyniki byly bez uchylen od normy, dostalem tabletki Omeprazol, oraz ranitydyne, ale nic nie pomaga. Bol pojawia sie przewaznie w nocy, bardzo silny i utrudniajacy funkcjonowanie, srednio co 2 tyg i trwa przez pare dni. Niezaleznie od tego co jem. Prosze o jakakolwiek wskazowke.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z ortopedą w celu poszukiwania innej przyczyny tych dolegliwości. Pozdrawiam.