Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mój chłopak cierpi na dwubiegunowość afektywną?

Czy mój chłopak cierpi na dwubiegunowość afektywną? Odkąd się spotykamy czuję że jest z nim coś nie tak. Jednego dnia wyznaje mi wielkie uczucia i wznosi do nieba, innego uważa że za Boga i najlepszego człowieka na świecie. Ma bardzo duże wahania nastroju. Gdy wpada w te depresyjne dni wszyscy go wkurzają i nic poza nim go nie obchodzi.Ostatnio nawet zastanawiał się nad samobójstwem. Wiem że w jego rodzinie najbliżsi mają zdiagnozowaną dwubiegunowość. Czy jest to genetyczne? Pozdrawiam!
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam Przedstawione przez Panią objawy mogą wskazywać na chorobę afektywną dwubiegunową - (ChAD). Ryzyko zachorowania na CHAD u krewnych I stopnia wynosi 15-20%. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji. Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe. Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji. Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego. Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

To bardzo cenne, że szuka Pani pomocy i zasięga informacji w imieniu chłopaka. Takie wahania nastroju mogą świadczyć o zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym, jednak najlepiej udać się do lekarza psychiatry celem postawienia diagnozy i zastosowania odpowiednich leków, które ustabilizują nastrój i wówczas warto, by chłopak zgłosił się również do psychoterapeuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety