Czy mój chłopak cierpi na dwubiegunowość afektywną?

Czy mój chłopak cierpi na dwubiegunowość afektywną? Odkąd się spotykamy czuję że jest z nim coś nie tak. Jednego dnia wyznaje mi wielkie uczucia i wznosi do nieba, innego uważa że za Boga i najlepszego człowieka na świecie. Ma bardzo duże wahania nastroju. Gdy wpada w te depresyjne dni wszyscy go wkurzają i nic poza nim go nie obchodzi.Ostatnio nawet zastanawiał się nad samobójstwem. Wiem że w jego rodzinie najbliżsi mają zdiagnozowaną dwubiegunowość. Czy jest to genetyczne? Pozdrawiam!

Witam
Przedstawione przez Panią objawy mogą wskazywać
na chorobę afektywną dwubiegunową - (ChAD).
Ryzyko zachorowania na CHAD u krewnych
I stopnia wynosi 15-20%.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne
stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Pozdrawiam serdecznie

To bardzo cenne, że szuka Pani pomocy i zasięga informacji w imieniu chłopaka. Takie wahania nastroju mogą świadczyć o zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym, jednak najlepiej udać się do lekarza psychiatry celem postawienia diagnozy i zastosowania odpowiednich leków, które ustabilizują nastrój i wówczas warto, by chłopak zgłosił się również do psychoterapeuty.