Czy mój członek może jeszcze urosnąć?

Witam, mam 18 lat (we wrześniu skończę 19). Wiem, że moje pytanie nie będzie dla państwa czymś nowym, ale muszę uzyskać odpowiedź, ponieważ ten serwis jest jedynym spotkanym przeze mnie, gdzie odpowiedzi może udzielić mi specjalista, a nie zwykły internauta oraz osobiście bym się wstydził zapytać np. lekarza. Chodzi oto, że mój penis jest mały jak na mój wiek. Ma 4-6 cm w spoczynku i ok. 12 cm w wzwodzie. Wiem, że dużą rolę odgrywa tutaj genetyka, a więc skoro ze wzrostem nie miałem problemu, bo skoro mój ojciec ma 170 cm, mama 160, brat 178 cm - 23 lata, a ja mam 175, to dlaczego z tym mam? Skoro, głupio przyznać, nieraz widziałem, że mój ojciec czy brat nie ma z tym problemu. Chodzi o to, że mieszkamy tylko we trzech, ponieważ mama jest za granicą. Więc często chodzą np. w majtkach i widać - nawet nie chcąc patrzeć - że mają dość wielkie. A mój jest ledwo zauważalny w porównaniu do nich...

Nie chcę żadnych technik czy maści, bo wiem, że to i tak nie zadziała. Po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy mając te 18 lat, mam szansę, że jeszcze urośnie. Czy mam się już pogodzić z tą wielkością? Słyszałem, że penis rośnie do 21 roku życia - czy to prawda? Skoro genetyka ma duże znaczenie, a w mojej rodzinie raczej mają większe rozmiary, czy mam jeszcze szansę?

Witam serdecznie!

Niestety nie ma takiej konkretnej daty w życiu mężczyzny, która oznaczałaby koniec rozwoju płciowego. Nie ma tym samym dat, w której dochodzi zahamowania rozwoju narządów płciowych. Przyjmuje się, iż koniec okresu dojrzewania, a tym samym rozwoju członka przypada na około 21 roku życia. Należy jednak podkreślić, iż jest to okres osobniczo zmienny.

Na koniec chciałabym zwrócić jednak uwagę na problem długości członka. Pytanie podstawowe brzmi czy dokonuje Pan prawidłowych pomiarów. Przyjmuje się, iż członek należy mierzyć od ściany brzucha do czubka prącia. Proszę również zwrócić uwagę, czy linijka którą dokonywał Pan pomiarów ma skalę już od samego brzegu, czy nie ma strefy bez podziałki. Być może okaże się, iż Pana członek ma większe wymiary.
Pozdrawiam