Czy mój mózg jest się w stanie zregenerować?

Witam, Marihuanę paliłem ok. 6 lat. Aktualnie nie palę 6 miesięcy. Na początku abstynencji miałem silne stany lękowe wraz z bezsennością. Chodzę regularnie do poradni i leki mi je ustabilizowały, ale do dnia dzisiejszego mam problemy z koncentracja. Jak coś czytam, to nie potrafię zrozumieć jednego zdania i do tego dochodzą dziwne epizody psychotyczne - psychoza. Czy mój mózg jest się w stanie zregenerować i czy powinienem zrobić badania np. EEG? Bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry
Mózg do pewnego wieku się regeneruje, w przypadku uszkodzeń tego organu zdarza się również, że inne części mózgu przejmują funkcje tych uszkodzonych. Do tego też potrzeba czasu i ćwiczeń. Dlatego polecam nadal pracę nad sobą i cierpliwość. Jeśli objawy będą się nadal utrzymywały proponuję udać się do specjalisty i wykonać podstawowe badania pracy mózgu.
pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/

Witam. Pana mózg ma zdolność regeneracji. Miarodajne wyniki ewentualnych uszkodzeń może dać rezonans magnetyczny. Na razie jednak musi Pan pamiętać, że to właściwie początek drogi, którą Pan podjął. Może Pan wspomóc swój mózg przez ćwiczenia- układanie puzzli, rozwiazywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań. Dodatkowo odpowiednie odżywianie, bogate w kwasy omega 3,omega 6 (orzechy, len).
Przede wszystkim proszę dać sobie czas. Skoro przez 6 lat palił Pan marihuanę to kilka lat będzie trwało odbudowywanie sprawności. To tak jak z ćwiczeniami- wyrobienie kondycji też wymaga czasu i systematyczności. A propo kondycji fizycznej, warto aby znalazł Pan czas na jakąś aktywność.
Stany psychotyczne mogą być wynikiem zażywania narkotyku. Ważne aby był Pan w kontakcie z lekarzami/terapeutami aby monitorowali stan Pana zdrowia. est Pan młodym mężczyzną, dobrze że teraz podął Pan decyzję o zmianie swojego stylu życia. Niemniej, konsekwencje których Pan teraz doświadcza, zapewne są uciążliwe i mogą budzić Pana niepokój. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia