Czy mój opis rezonansu kręgosłupa jest powodem do niepokoju?

Witam, czy mam się czym martwić jeśli chodzi o wyniki mojego rezenansu magnetycznego. prosze o analizę Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Wysokość trzonów kręgów i tarcz międzykręgowych zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń na krawędziach trzonów, odwodnienia tarcz międzykręgowych wielopoziomowo i sklerotyzacji podchrzęstnej powierzchni stawowych w małych stawach kręgosłupa. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego jest prawidłowy i wynosi 13-14mm. W trzonie Th2 widoczny niewielki naczyniak śr 4mm. Na poziomie C3/C4 widoczne jest uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging, do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 3mm, z uciskiem worka oponowego i znacznym spłyceniem przedniej rezerwy płynowej rdzenia kręgowego. Wymiar AP światła kanału kręgowego zmniejszony do 9mm - cechy stenozy. Dodatkowo osteofity na tylnych krawędziach trzonów zawężają otwory międzykręgowe.Lewy nerw rdzeniowy C4 w otworze z zawężoną rezerwą płynową, możliwa kolizja ułożeniowa. Na poziomie C4/C5 widoczne jest uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging, do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 2,5mm, z uciskiem worka oponowego i spłyceniem przedniej rezerwy płynowej rdzenia kręgowego. Wymiar AP światła kanału kręgowego zmniejszony do 10mm - cechy stenozy. Dodatkowo osteofity na tylnych krawędziach trzonów zawężają otwory międzykręgowe.Nie stwierdza się cech ucisku na struktury nerwowe. Na poziomie C5/C6 oraz C6/C7 widoczne są uwypuklenia tarcz międzykręgowych typu bulging, do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 2mm, z modelowaniem worka oponowego i niewielkim zawężeniem otworów międzykręgowych. Nie stwierdza się cech ucisku na struktury nerwowe

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza neurochirurga po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie