Czy mój organizm powróci do stanu przed przyjmowaniem leku?

Dzień dobry, mam 35 lat, od wielu lat mam problemy ze stanami lękowymi. Nie są to napady paniki, które pojawiają się samoistnie i bez racjonalnej przyczyny - stany lękowe pojawiają się w sytuacjach, w których mój organizm uznaje, że jest zagrożenie (np. egzamin na prawo jazdy, lot samolotem czy rozmowa z partnerem biznesowym). O ile dla większości osób prawdopodobnie są to sytuacje stresu (bądź lęku), dla mnie są to stany o bardzo odczuwalnym poziomie lęku, który to podporządkowuje moje życie i moje decyzje. Na przestrzeni całego dnia i wszystkich emocji, które przeze mnie przepływają raczej jestem osobą spokojną, mój organizm wchodzi na wysokie obroty tylko przy sytuacjach wzmożonego lęku, tak więc abym mógł funkcjonować racjonalnie potrzebowałbym leku, który to wytłumiłby moje skrajne lęki. Z tego też powodu lekarz psychiatra przypisał mi lek o nazwie Mozarin. Z tego co udało mi się wyczytać w Internecie, jest to lek z grupy leków SSRI. Tu mam do Państwa kilka pytań, które bardzo mnie nurtują. Rozumiem, że SSRI powoduje większe zużycie serotoniny w czasie przyjmowanie tego leku, a działanie leku może być kwestią osobniczą, niemniej: - czy w przypadku kiedy przestanę przyjmować lek receptory wrócą do swoich poprzednich właściwości (bez trwałego podrażnienia/uszkodzenia)? W skrócie, jeżeli stwierdzę, że lek mi nie pomógł i zechcę z niego zrezygnować - czy mój organizm powróci do stanu przed przyjmowaniem leku? - jaki jest czas oczekiwania na powrót do normalnego funkcjonowania receptorów, po zaprzestaniu przyjmowania leków?

Witam Pana,
leki niwelują objawy nie leczą przyczyny problemu, w przypadku wycofania farmakoterapii objawy mogą być silniejsze. Zaburzenia lękowe leczy się skutecznie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie