Czy mój penis jest zwichnięty?

Witam, wszystko zaczęło się że 4 lata temu. Bawiłem się swoim penisem i w pewnym momencie wpadłem na pomysł by wykrzywić go w drugą stronę - w dół, podczas wzwodu. W pewnym momencie spostrzegłem, że nic nie czuję, straciłem czucie - jakbym go nie miał, w ogóle nie mogłem wywołać wzwodu, zaczął zwisać niemal bezwiednie. Od tamtej pory się czuję jakbym prawie w ogóle nie miał ochoty na seks, w wzwodzie dolna część wydaje się jakby nieco zgrubiała, na samym dole czucie mam, wyżej nie czuję dotyku tylko ucisk, na żołędziu jako tako coś czuję. W dodatku mam przedwczesny wytrysk, bez jakiejś większej przyjemności. Erekcja dzisiaj jest - przy podporze ręki, bo sam nie ma jakby siły wstać. Nie jest wykrzywiony w wzwodzie, jedynie daje się łatwo przemieszczać na boki. Jest opadnięty tak, że nad nim jest taki jakby dołek pusty. Dolna część penisa w spoczynku jest miękka bardziej niż pozostała część. Po wytrysku penis szybko udaje się w stan spoczynku. Byłem ze swoim problemem dzisiaj (dopiero 4 lata po tym wydarzeniu) u urologa, myślałem że jest to zwichnięcie lub złamanie, po krótkim obejrzeniu prawie wykluczył, kazał przynieść zdjęcie we wzwodzie, by zobaczyć czy jest wykrzywiony. Co to może być? Jak to wyleczyć?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W czasie wzwodu nie należy wyginać penisa w dół, gdyż grozi to złamaniem. Najczęstszymi objawami złamania jest problem z utrzymaniem wzwodu i charakterystyczny trzask w trakcie zbliżenia. Pan o niczym takim nie wspomina.

Obraz złamania czy zwichnięcia prącia jest na tyle charakterystyczny, że do rozpoznania niezbędne jest obejrzenie prącia i dokładne przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. W sytuacjach wątpliwych wykonuje się USG prącia, podczas którego próbuje się ustalić ciągłość osłonki białawej.

Ze względu na zaburzenia wzwodu konieczna jest dalsza diagnostyka. Powinien Pan ponownie udać się na wizytę do urologa, który przedstawi Panu propozycje dalszego postępowania diagnostycznego. Jeżeli lekarz prosi o zdjęcie prącia, warto je przynieść.
Proszę pamiętać, że zawsze ma Pan możliwość zmiany lekarza lub konsultacji z innym specjalistą. Bez możliwości obejrzenia prącia nie można ustalić przyczyny zaburzeń wzwodu i ustalić metody leczenia.

Pozdrawiam