Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mój penis ma prawidłowe wymiary?

Witam! Mój penis ma niecałe 16 cm długości, ale mam wątpliwość czy jego obwód jest prawidłowy, ma tylko 11,5 cm. U góry trochę więcej (12cm). Niecierpliwi mnie też jeszcze jedna sprawa. Gdy penis jest w zwisie wydaje mi się trochę dziwny. Żołądź jest dość duży, a reszta jest zbyt cienka. Martwi mnie to. Nie wiem czy jest wszystko w porządku. Czy mam z tym coś zrobić?  
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witaj.

Mierzenie penisa wymaga stosowania się do szeregu zasad takich jak np. rozpoczynanie pomiaru jego długości od nasady. Podobnie z obliczaniem obwodu prącia. Żaden jednak z podanych przez Ciebie wymiarów nie odbiega od normy.
Nie jest również nieprawidłowością mniejszy obwód trzonu prącia w stosunku do jego żołędzi.

Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do budowy swojego penisa, zalecam kontakt ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety