Czy mój penis nie jest za mały, aby zaspokoić partnerkę?

Witam, mam taki problem - otóż mój penis podczas wzwodu wynosi tylko 13 cm i mam 17 lat. Jestem prawiczkiem i moja dziewczyna jest dziewicą. Postanowiliśmy w najbliższym czasie kochać się, lecz mam wielkie kompleksy, czy te 13 cm wystarczy, by ją zadowlić. W związku były już różne pieszczoty i partnerka stwierdziła, że 'podoba' się jej mój penis i że w zupełności wystarczy, ale jestem pierwszym chłopakiem, którego ona widzi w całej okazałości, więc nie może do końca porównać wielkosci mojej do innych partnerów. Raz chcieliśmy już zrobić ten ostatni krok i kochać się, lecz z nerwów miałem problem z erekcją, bo penis nie był twardy, ani nie osiągnął swojej maksymalnej wielkości, co niezbyt spodobało się mi, jak i zarówno mojej partnerce, więc postanowiliśmy to przełożyć na termin późniejszy. Mam również kolejne pytanie, które chciałbym zadać, poruszajac już tego typu temat. Pytanie brzmi - czy można ufać tabletkom antykoncepcyjnym? Moja partnerka zaczęła je brać, poniewaz chce, abyśmy oboje czuli w pełni korzyść z całego stosunku, lecz ja temu nie ufam i boję się, że wystrysk w partnerce może źle się skończyć. Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Są mężczyźni mający kompleks „małego członka”. Wynika to z rożnych stereotypów, mitów, wpływu filmów pornograficznych -  gdzie mężczyźni tam występujący są tak dobrani, aby mieć super gigantyczne członki. Dla większości kobiet rozmiar penisa nie ma większego znaczenia, liczy się za to uczucie miłości i serce mężczyzny.
Z Twojego listu wynika, że sam się wpędzasz w kompleksy i to zupełnie niepotrzebnie. Po pierwsze, to 13 cm jest wystarczające do szczęśliwego seksu, a po drugie, to Twoja partnerka sama powiedziała, ze Twój penis jej się podoba i to w zupełności wystarczy.
Jedyne, co może zniechęcić kobietę do mężczyzny „słabo obdarzonego” przez naturę to kompleksy, w które sam się wpędził a nie sam fakt niezbyt wielkiego członka! Przestań się porównywać z innymi.
Twoje kłopoty ze wzwodem mają zatem podłoże psychogenne i wynikają z lęku o nie zaspokojenie seksualne partnerki czego powodem ma być rzekomo za mały penis. Efektem jest zaburzenie erekcji.
Obawa przed niechcianą ciążą, niepewność co do danej metody antykoncepcyjnej też może wywoływać postawę lękową i objawiać się zaburzeniami wzwodu.
Pigułki, o które pytasz mają bardzo wysoką skuteczność i tylko zapomnienie zażycia tabletki może sprawić, że nie będą działać. Osłabić ich działanie może też biegunka lub wymioty. Wtedy należy się postarać o dodatkową antykoncepcję. Poza tym pigułki są bardzo skuteczne.
Następnym razem, gdy problem się pojawi, to przede wszystkim potraktuj to ze spokojem. Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci odzyskać pewność siebie. Wielu młodych mężczyzn dramatyzuje w takich sytuacjach, co pogarsza sprawę i zaburzenie erekcji pogłębia się.
Jeśli problem będzie dalej się pojawiał, zasięgnij porady seksuologa.
Powodzenia