Czy mój penis nie jest zbyt mały?

Witam. Mam 14 lat i jestem chłopakiem. Nie jestem zadowolony z rozmiaru mojego penisa, ponieważ mierzy on tylko 8 cm we wzwodzie, podczas gdy moi koledzy mają dużo większe penisy od mojego (wiem, ponieważ po w-efach kąpiemy się i różnica jest dość duża). Nie mam specjalnych kompleksów, ale ta różnica zaczyna mnie martwić. Poza tym nie miałem jeszcze pierwszego wytrysku, gdy się masturbuję wypływa tylko jakaś przezroczysta maź. Czy nie jest ze mną coś nie tak i czy da się coś z tym zrobić?
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Obecnie znajdujesz się w okresie dojrzewania. Twój penis nie osiągnął jeszcze ostatecznych rozmiarów. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jeszcze urośnie. Szybkość dojrzewania płciowego jest cechą osobniczo zmienną. Nie można oczywiście wykluczyć, że występują u Ciebie zaburzenia w procesach dojrzewania. Aby wykluczyć podłoże chorobowe problemu powinieneś udać się na wizytę do lekarza w celu oceny prawidłowości rozwoju.