Czy mój pieprzyk może być czerniakiem?

Dzień dobry Jestem bardzo zaniepokojona tym jak wygląda mój pieprzyk. Co prawda mam go od urodzenia i zawsze był wystający, ale wydaje mi się że ostatnio pojawiły się na nim czarne kropki na miejscach gdzie rosną włosy. Jest duży, ma ponad centymetr na ok. 7 milimetrow. Dodam, że jest on na brzuchu, a ostatnio przytyłam więc zapewne mógł się powiększyć. Jest raczej regularnego kształtu. Obawiam się, że może być to czerniak. Chciałam zapytać czy jak najszybciej szukać pomocy u dermatologa czy poczekac ok. miesiąca gdyż mam wkrótce matury

Szanowna Pani, zbliżająca się matura nie jest przeciwwskazaniem do pójścia do lekarza. Każdą zmianę w obrębie znamienia należy skonsultować z dermatologiem