Czy mój poziom cukru jest prawidłowy?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy mój poziom cukru we krwi jest prawidłowy. Dodam, że jestem młodą kobietą. Glukoza 102,9, glukoza (jedn. si) 5,71. Dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Jeżeli pomiar dotyczy osocza żylnego (a nie krwi włośniczkowej, tj. wykonany został z pobrania krwi, a nie glukometrem), to teoretycznie ma Pani wskazania do wykonania testu obciążenia 75 gramami glukozy, ponieważ wynik jest bardzo nieznacznie powyżej górnej granicy normy. Powyższe zdanie dotyczy oczywiście sytuacji pomiaru na czczo (tj. po okresie pozostawania bez jedzenia i picia). W przypadku pomiaru nie na czczo lub glukometrem, wynik może być prawidlowy.