Czy mój poziom ferrytyny może być przyczyną problemów z paznokciami i włosami?

Dzień dobry. Mój poziom ferrytyny 14,83 (przy normie 9,3-153). Czy jest to przyczyną lamliwych paznokci, wypadania włosów i ciągłego zmęczenia?

Lek. Bartosz Domagała

Wynik mieści się w granicach normy. Należy skontrolować poziom żelaza. Jego niedobór może powodować ww objawy. Jednak takie objawy mogą być symptomem np niedoczynności tarczycy, należy zatem zgłosić się do POZ celem pogłębienia diagnostyki