Czy mój strach i niekończący się lęk kiedyś się skończy?

Witam. Czuję, że mam poważny problem. Otóż nie ma dnia, w którym bym się nie stresowała. Boję się każdego tel, każdego pukania do drzwi. Boję się dosłownie wszystkiego. Boli mnie brzuch, głowa, mam problemy z zasypianiem i z apetytem. Do tego 24 maja mam się wstawić na komendzie. Pewnie chodzi o szkołę, bo przestałam do niej uczestniczyć.. Czuję, że zrujnowałam sobie życie a nie mogę nic z tym zrobić. Czy mój strach i niekończący się lęk kiedyś się skończy? Nie radzę już sobie, mam myśli samobój

Z pewnością jest Pani bardzo trudno w tej chwili, dlatego warto by powiedziała Pani o swoich obawach i lęku rodzinie lub przyjaciółce albo by zapisała się Pani na konsultację do psychologa w ramach NFZ lub prywatnie. Im szybciej tym lepiej. I odpowiadając na Pani pytanie czy ten strach i lęk się kiedyś skończy: tak, jak tylko podejmie Pani odpowiednie dalsze kroki w tym temacie, czyli udanie się do specjalisty. Krok pierwszy (czyli napisanie tutaj) już Pani wykonała :) Szczera, otwarta rozmowa z psychologiem w atmosferze pełnej akceptacji i poczucia bezpieczeństwa pozwoli Pani odczuć, że nie jest już Pani z tym sama. Gorąco zachęcam i pozdrawiam serdecznie!

Witam Panią
Jak sama Pani zauważyła Pani problem jest poważny,
dlatego w żadnym wypadku nie należy go lekceważyć.
Żeby skutecznie Pani pomóc, żeby Pani lęki się skończyły,
należy dotrzeć do źródła Pani lęków i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą
metodą leczenia zaburzeń lękowych.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
a także uporać się z zaburzeniami lękowymi.
Poza tym, jeżeli to możliwe, proszę opowiedzieć o swoim
problemie komuś z rodziny lub koleżance.
Będzie dla Pani wsparciem w trudnych chwilach.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić
do bliskiej koleżanki , kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60.
Lub Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych
w Kryzysie Emocjonalnym 116 123
Niezmiernie ważne jest jednak, żeby jak najprędzej
podjęła Pani psychoterapię.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, odczuwa Pani lęk, jak Pani napisała "boi się dosłownie wszystkiego". Proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i psychologa. Leczenie farmakologiczne i psychoterapia (w nurcie poznawczo-behawioralnym), jest skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych. Proszę skorzystać z pomocy, można zaradzić Pani trudnościom. W przezwyciężeniu trudności ważne jest wsparcie innych osób. Każdy czasem potrzebuje pomocy innych, proszę nie zwlekać. Jeżeli chce Pani porozmawiać proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html), na terenie Poznania może skorzystać z pomocy psychologicznej w Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej, ul. Niedziałkowskiego, http://dik-poznan.cop.pl/ Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl