Czy mój syn ma anemię?

Mam 10-miesięcznego synka. Jego ostatnie wyniki badań wykazały, że ma lekką anemię. Dostawał przez miesiąc żelazo. Przerwałam podawanie na tydzień i zrobiłam ponowne badania. Wydaje mi się, że jest coś nie tak... Prosiłabym o pomoc. Z góry dziękuję. Oto wyniki badań mojego synka: leukocyty 7,0 tys., ertyrocyty 4,3 mln, hemoglobina 10,8 g/dl, hematokryt 30%, mcv 70 fl, mch 25 pg, mchc 36,0 g/dl, plytki krwi 263 tys., limfocyty 75%, inne 6%, neutrofile 19%, limfocyty 5,2 tys., inne - eo, bazo, mono 0,4 tys., rdw-cv 14%, pdw1 6 fl, mpv 6,5 fl.
ponad rok temu

W wynikach badań mamy nadal anemię, ponadto istnieją pewne odchylenia w składzie procentowym białych ciałek, do interpretacji potrzebne są wartości bezwzględne krwinek - rozmaz ręczny. Leczenie niedoboru żelaza było za krótkie, zwykle leczy się przez 3 miesiące i po tym czasie wykonuje kontrolne badania. Jeśli leczenie nie przyniesie efektu, wskazana będzie diagnostyka hematologiczna.