Czy mój synek może mieć początki autyzmu?

Witam, Mam problem ze swoim 3,5 miesięcznym synkiem, a mianowicie zastanawiam się jak dlugo dziecko powinno patrzeć w oczy. Z danej odległości patrzy uśmiecha się i patrzy za mną, a z bliska zdarza się że odwraca wzrok w drugą stronę. Jak Go noszę na ręku, to tylko tak, żeby widział wszystko dookoła. Czy powinnam się martwić? Był na wizycie u neurologa, bo jedna dr zauważyła objaw zachodzącego słońca, który neurolog wykluczyła, powiedziała tylko, że ma obniżone napięcie mięśniowe, bo nie ciągnie głowy. Usg przezciemiaczkowe prawidłowe. Ostatnio jest nieodkladalny. Śpi tylko na mnie przy cycu. Czasem w wózku. Wszyscy mówią, że niepotrzebnie się martwię, że rozwija się normalnie, a ja sobie wymyśliłam, że to początki autyzmu. Synek pcha bardzo rączki do buzi. Proszę o pomoc.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Kontakt wzrokowy tylko jeden z elementów, które sprawdza się badając dziecko pod kontem całościowych zaburzeń.
Jeśli specjaliści nie widzą niczego niepokojącego to zapewne nie ma powodu do niepokoju. Raczej proszę się skupić na rehabilitacji w kierunku napięcia mięśniowego jeśli neurolog takową zalecił. Dziecko obserwować czy się uśmiecha, podąża wzrokiem za panią, jest zainteresowane osobami, które do niego mówią. W razie wątpliwości zawsze pytać lekarzy na kontrolnych wizytach.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu