Czy mój tata jest alkoholikiem?

Mój problem z tatą trwa odkąd się urodziłam, a polega na tym, że nadużywa alkoholu, ale tylko jak przychodzą jego znajomi albo nie pracuje, jak wcześniej mówi, że to się nie powtórzy i kilka miesięcy jest spokój, do następnego spotkania ze znajomymi. Doszło do tego, że nie lubię tych wizyt znajomych taty. Tata jak z nim o tym rozmawiam to mówi, że przesadzam i że panuje na tym, ale ja widzę, że to nieprawda, a może jednak tata ma rację? Jak Mama z nami mieszkała mówiła, że nieraz osobno wychodzili od znajomych, bo tata nie chciał wracać do domu i pewnego razu jak tak wracał do domu to go ktoś pobił i okradł, ale to go niczego nie nauczyło. Bardzo chciałabym mu pomóc, ale nie wiem jak.

Witam serdecznie,
Z tego co Pani pisze wynika, że Pani tata być może potrzebuje pomocy. Zachęcam do skontaktowania się z najbliższym ośrodkiem leczenia uzależnienia i współuzależnienia.
Z Pani listu wynika, że taki stan utrzymuje się odkąd była Pani dzieckiem, w związku z tym polecam również grupy dla Dorosłych Dzieci Alkoholików. Spotkania z osobami, które mają podobny problem jak Pani rzucą nowe światło na sytuację w domu oraz pomogą spojrzeć na tatę z innej perspektywy oraz wskażą jak można mu pomóc w jego piciu ze znajomymi.
Pozdrawiam