Czy mój wynik HCG oznacza ciążę?

Mam pytanie, robiłam dziś test HCG i nie mogę go zrozumieć, proszę o pomoc w odczytaniu. Wspomnę, że ostatnia miesiączka była 17 maja, ale zaraz po niej przestałam brać tabletki antykoncepcyjne, a słyszałam, że jak przestaje się je brać to wzrasta płodność. Staraliśmy się o dziecko, więc mam nadzieję, że jestem w ciąży. Mój wynik to 7068 mIU/ml. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam ;)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań z lekarzem ginekologiem, który będzie miał także możliwość zbadania Cię i będzie mógł w 100% potwierdzić lub wykluczyć ciążę.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl