Czy mój wynik histopatologiczny oznacza, że będę musiała przejść chemioterapię?

Dzień dobry, otrzymałam wynik histopatoliczny po wycięciu pieprzyka na pięcie.Diagnoza czerniak złośliwy Grubość nacieku wg Breslowa = 1,07, wg Clarka IV stopnia . Indeks mitotyczny 3 mitozy/mm2 nacieki limfocytarne - częściowe. regresja -brak . ogniska satelitarne -brak Naciekanie powierzchni naczyniowych- nie nacieki okołonerwoe -nieobecne Dominujący typ komórki epitelioidalna Faza wzrostu wertykalna. Wiem że wynik nie jest dobry. Czy stopień IV wg Clarka oznacza że mam już przerzuty na inne organy. Czy będę musiała przejsc chemioterapię. Przede mną wyniki USG płuc i brzucha ,węzłów chłonnych. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

naciekanie powierzchni naczyniowych może oznaczać iż doszło do rozsiewu procesu nowotworowego, konieczna dalsza diagnostyka i odpowiednie leczenie onkologiczne

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.