Czy mój wynik USG brzucha wymaga interwencji chirurgicznej?

wynik w USG brzucha torbiel 18 mm segmencie 7,wątroba niepowiększona czy to wymaga interwencji chirurgicznej

Lek. Paweł Szadkowski

Pojedyncza torbiel zazwyczaj stanowi wskazanie do obserwacji, powtórnego usg za jakiś czas, a nie od razu do interwencji chirurgicznej. Nie podał Pan jednak, czy ma Pan jakiekolwiek objawy, związane ze zmianą w wątrobie. Jeśli się Pan niepokoi, proszę się umówić na wizytę do chirurga. On Pana zbada, oceni usg, oceni Pana objawy i zleci dalsze postępowanie.