Czy mój wynik usg jest w porządku?

Witam. Proszę o ocenę USG. Wszystko w badaniu wyszło ok, oprócz: Prawy przydatek niepowiekszony z obecnością mikrotorbielek. W zatoce Douglasa zbiornik plynowy o wym. 36x11mmm. Dodam, że w dniu badania byłam w 6 dniu cyklu (ostatni dzień miesiączki). Czy taka ilość płynu w zatoce douglasa powinna niepokoić? Ok 2 miesiące temu robiłam usg dopochwowe u ginekologa oraz cytologie i wszystko było ok. Jestem też w trakcie diagnozowania boli brzucha z prawej strony (męczą mnie od kilku miesiecy), nie są jakoś bardzo dokuczliwe, czasem zanikają, ale jednak są. Raz boli przy pępku, raz niżej, trochę z boku i promieniuje czasem do pleców. Obecnie biorę jakieś leki na poprawę pracy jelit, mam przez jakiś czas je pobrać i stwierdzić czy będzie jakaś poprawa.

Lek. Michał Lenard

Płyn w zatoce Douglasa nie jest zjawiskiem prawidłowym. Konieczna będzie wizyta u swojego ginekologa, który oceni wyniki USG wraz z opisem i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!