Czy mój wzrost, waga i rozmiar buta są odpowiednie do mojego wieku?

Mam 12 lat i boję się, że mam kompleksy wzrostu i wagi, a do tego jeszcze duży rozmiar buta. Mój wzrost wynosi 162 cm, waga 50 kg albo więcej i rozmiar buta 38\39. Myślę, że to jak na mój wiek jest za dużo. Nie chcę być wysoka ani mieć dużej nogi. Uprawiam sporty, codziennie biegam. Mam dość umięśnione i ładne ciało, ale waga mnie martwi. Od czego to zależy?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

w tym wieku, to normalne, że przeżywasz rozterki związane ze zmianami Twojego ciała zachodzącymi w wyniku dojrzewania. Powinnaś jednak pozbyć się kompleksów, ponieważ Twoja masa ciała jest prawidłowa i proporcjonalna do wzrostu.

Gratuluję dbałości o aktywność fizyczną. Mam nadzieję, że idzie z tym w parze zdrowe odżywianie. Nie powinnaś się odchudzać, aby sobie nie zaszkodzić.

Jesteś dosyć wysoka, ale nie powinnaś się tym przejmować, ponieważ proporcje Twojego ciała jeszcze będą się zmieniać, podobnie jak u Twoich rówieśników. Za kilka lat z pewnością docenisz swój wzrost i nie będzie Ci on przeszkadzał. Na rozmiar buta również nie masz dużego wpływu.

Głowa do góry!

Pozdrawiam