Czy mój zabieg był wykonany prawidłowo?

Witam, wykonywałam w gabinecie zabieg yello peel na dekoldzie. Kosmetyczka kazała zmyć go w domu po około 4-6 godzinach. Ja zmyłam po 5 godzinach, następnie przez następne dni nawilżałam ciało balsamem. Minął tydzień a skóra nie złuszczała się wcale, ewentualnie była nieco napięta. Czy jest to prawidłowe, czy zabieg wykonany był niewłaściwie. Zaznaczam, że zawsze rano i wieczorem natłuszczam skórę bo ogólnie mam suchą. Niestety jedyne co zauważyłam po zabiegu to fakt, że bielizna założona po zabiegu była żółta. Pozdrawiam.

Dzień dobry, efekt złuszczania zależy od składu preparatu. Zabieg yeelow peel to nazwa peelingu produkowanego przez pewne marki. Skład i formuła nie których preparatów może nieco różnic się od siebie. Nie zawsze po tym zabiegu dochodzi do złuszczania i nie zawsze jest cel zabiegu. Złuszczanie jest w pewnym rodzaju "skutkiem ubocznym". Druga kwestia jest taka, że gdyby zabieg ten wykonany byłby na twarzy to po nałożeniu podkładu uwidocznione zostały by wszystkie łuszczące się skórki. Dobrze nawilżona skóra również zmniejsza widoczność łuszczącego się naskórka.

Pozdrawiam serdecznie

Jest to peeling który wymaga konkretnych procedur( w tym kilku nakładanych po sobie warstw peelingu). Rzadko ale zdarza się, że łuszczenie jest niewielkie,
Pozdrawiam
katarzyna Mudel